Bokaro - salony łazienek

 

DREWNO ZAKLĘTE W PŁYTCE


Tęsknota za naturą i powrót do ekologicznych rozwiązań są stale rosnącym trendem. Nic tak pięknie nie kontrastuje z chłodem ceramiki i armatury, jak właśnie drewno.

Niestety zastosowanie naturalnego drewna w łazience, a więc w pomieszczeniu wyjątkowo narażonym na działanie wody i pary wodnej, jest bardzo kłopotliwe.  Błędy popełnione w wyborze gatunku drewna oraz najmniejsze zaniedbania konserwacyjne nieuchronnie zaowocują rozeschnięciem lub  napęcznieniem materiału  i szkodliwym dla zdrowia zagrzybieniem.

Jak więc pogodzić względy praktyczne z marzeniami?

- Proponuję pomyśleć o drewnopodobnych płytkach i gresach.

W ostatnim czasie, w miejsce dalekich od ideału imitacji, pojawiło się mnóstwo propozycji doskonale oddających rysunek i strukturę drewna.  Świetnie łączą walory estetyczne z wysokimi parametrami użytkowymi, w tym także antypoślizgowością.  W przeciwieństwie do egozotycznego drewna są tańsze i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Są odporne na brud, wilgoć i zarysowania.

Do wyboru mamy świetne imitacje zarówno rodzimych drzew, takich jak dąb czy orzech, jaki i drewna egzotycznego (heban, wenge). Bogaty wybór formatów pozwala tworzyć niepowtarzalne układy bardzo trudne do osiągnięcia przy wykorzystaniu naturalnego materiału.

Poniżej przedstawiam kilka propozycji z naszej oferty:

     
 ZOBACZ CAŁĄ KOLEKCJĘ >>   ZOBACZ CAŁĄ KOLEKCJĘ >>   ZOBACZ CAŁĄ KOLEKCJĘ >>   ZOBACZ CAŁĄ KOLEKCJĘ >>

 


POWRÓT DO PORADNIKA >>