Bokaro - salony łazienek

 

ŁAZIENKA W STYLU GLAMOUR


„Lata dwudzieste, lata trzydzieste wrócą piosenką, sukni szelestem (...)”
A może łazienką? - Obecnie można zaobserwować coraz większe zainteresowanie stylem art deco.

 

Czerń, która jest wytwornym kolorem dla ludzkich zmysłów, plus świadczące o bogactwie złoto powodują, że coraz częściej sięgamy po takie zestawienie kolorów w swoich łazienkach. Oczywiście dopuszczalne jest łączenie tych kolorów z innymi: bielą, ecru oraz chromowanym wykończeniem w przypadku dodatków i armatury.  

 

W takiej łazience niezwykle ważną rolę odgrywa oświetlenie. Wprowadza do pomieszczenia szczyptę tajemniczości. Oczywiście w miejscach, z których najczęściej korzystamy, ważne jest utrzymanie odpowiedniego natężenia światła – głównie przy lustrach. Jednak wystarczy lekko odchylić głowę, by znaleźć się w innym wymiarze: nisko zawieszone, na długich łańcuchach, gęsto zdobione żyrandole, dekoracyjne kinkiety oraz rzeźbione drewniane fotele to wyznaczniki tego stylistycznego nurtu. 

 

Nie zapominajmy także o wannie. Koniecznie wolno stojącej, na rzeźbionych nogach w kształcie lwich łap bądź orlich szponów. Jej profilowanie umożliwia długą, relaksującą kąpiel. Przy takiej wannie niezbędna jest wolno stojąca bateria, na długich nogach, z uchwytem na rączkę natryskową.

 

Na umywalce – oczywiście w tym samym stylu i kolorze – bateria umywalkowa. Pod wygląd i kolor baterii powinniśmy dobrać dodatki. Dodatki w stylu glamour to łazienkowa biżuteria: szlifowane kamienie, szkatułki i pudełka. Najlepiej jeśli wykonane są z ciemnego drewna z dodatkiem kamieni lub kryształów.  Szczególne miejsce w takiej łazience zajmuje lustro. Duże, osadzone w szerokiej ramie. Rama koniecznie z ornamentem, zresztą ogromne ornamenty na ścianach i sufitach to elementy, o których absolutnie nie można zapomnieć. Bez tego typu wykończeń trudno nawiązać do stylu lat dwudziestych XX wieku.

 

A jakie płytki pasują do stylu glamour? - Poniżej kilka kolekcji z naszej oferty:

Zobacz kolekcję >> Zobacz kolekcję >> Zobacz kolekcję >>
Zobacz kolekcję >> Zobacz kolekcję >> Zobacz kolekcję >>
Rzecz jasna ważnym elementem jest wymiar łazienki. Musi ona mieć odpowiedni metraż, aby czuć się swobodnie i napawać magią tego miejsca. Elegancja, wyrafinowanie, tajemniczość, niezwykły urok – to jak kadr z filmu „Hallo, Szpicbródka” z pamiętną rolą Gabrieli Kownackiej. Taki stylowy smak i szyk możemy nadać swojej łazience, inspirując się stylem glamour. Poniżej przedstawiam jeden z moich projektów wykonany w tym właśnie stylu:

 

PRZYGOTOWAŁA: ANETA KOĆWIN - BUGAJSKA (oddz. Wrocław)


ZOBACZ GALERIĘ PROJEKTANTA >>
POWRÓT DO PORADNIKA >>
       

 

 

Dostawcy:

« »