fbpx

Drewno zaklęte w płytce

- Nowocześnie, przytulnie i praktycznie

Tęsknisz za naturą i cenisz ekologiczne rozwiązania?

Nic tak pięknie nie kontrastuje z chłodem ceramiki i armatury, jak właśnie drewno. Nic tak nie ociepla wnętrza, jak właśnie ono. Ale ma też swoje ograniczenia.

Koleżanka w szpilkach? Rozlany barszczyk? To wszystko zagrażać może naszej podłodze…

Wyjątkowo ryzykowne jest zastosowanie naturalnego drewna w łazience, a więc w pomieszczeniu wyjątkowo narażonym na działanie wody i pary wodnej. Błędy popełnione w wyborze gatunku oraz najmniejsze zaniedbania konserwacyjne nieuchronnie zaowocują rozeschnięciem lub napęcznieniem materiału i szkodliwym dla zdrowia zagrzybieniem.

Jak więc pogodzić względy praktyczne z marzeniami?

Doskonałym rozwiązaniem są płytki i gresy drewnopodobne.

W ostatnim czasie, w miejsce dalekich od ideału imitacji, pojawiło się mnóstwo propozycji doskonale oddających kolor, usłojenie i rysunek drewna, a nawet jego miłą chropowatość.

Świetnie łączą walory estetyczne z wysokimi parametrami użytkowymi, w tym także antypoślizgowością. Są odporne na brud, wilgoć i zarysowania. W przeciwieństwie do drewna nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, a do ich pielęgnacji wystarczą domowe środki czystości.

A jeśli zimą chcemy chodzić po komfortowo ciepłej podłodze?

Płytki drewnopodobne są najlepszym wyborem dla ogrzewania podłogowego. Mają znacznie mniejszy opór w porównaniu z drewnem czy panelami i zdecydowanie lepiej przewodzą ciepło.

Kochamy rodzime drzewa? Dąb, sosnę, orzech… Tęsknimy za egzotyką? A może podoba nam się jasnopopielate drewno idealnie pasujące do stylu skandynawskiego? To wszystko mamy dziś na wyciągnięcie ręki.

Dodatkowo nasze wnętrza wzbogacą ciekawe układy, takie jak parkiet, czy klepka.

Bogaty wybór formatów pozwala tworzyć niepowtarzalne układy bardzo trudne do osiągnięcia przy wykorzystaniu naturalnego materiału.