Kabina Walk-in

- Komfort bez barier

Bez brodzika? Bez czyszczenia trudnodostępnych zakamarków?
Minimalistycznie i przestronnie?

Z kabiną walk-in możemy to osiągnąć.

W swojej konstrukcji kabiny te stanowią przepierzenie pomiędzy łazienką a strefą prysznicową. Najpiękniej wyglądają zamontowane bezpośrednio na podłodze. Nie potrzebują brodzika i ruchomych drzwi, co czyni je funkcjonalniejszymi w porównaniu do kabin standardowych. Plusem otwartej przestrzeni jest łatwość jej czyszczenia.

W kabinie umieścić możemy wygodne siedzisko, a w połączeniu z deszczownicą stworzyć wymarzoną strefę relaksu.

Aby móc w pełni cieszyć się taką kabiną przy wyborze pamiętać musimy o 4 kwestiach:
1. Gdzie umieścimy rury i syfon: w posadzce czy w ścianie?
2. Jak zapewnimy odpowiednie spadki i odpływ o optymalnej wydajności?
3. Jakie szkło wybierzemy?
4. Jak wentylować będziemy łazienkę?

Pierwszą wersją montażu jest montaż w podłodze. Tu ważna jest grubość stropu, ponieważ będziemy tam chować całą instalację z odpływem kanalizacyjnym, jak również wprowadzać kąt spadkowy do odpływu wody. Łączna głębokość potrzebna do instalacji to około 15 cm. Innym sposobem odprowadzania wody jest zamontowanie syfonu z odpływem w ścianie. Jest on schowany między ścianą a płytą gipsową.

Bardzo ważny jest także wybór doświadczonych fachowców, którzy prawidłowo wykonają spadki, a także wybór odpływu o wydajności optymalnej dla naszej kabiny. W tym pomogą nam doświadczeni sprzedawcy.

Ze względów bezpieczeństwa szkło kabiny musi być hartowane. Warto również wybrać powłokę polimerową, która chroni szkło przed osadzaniem się kamienia i zaciekami.

Przy otwartej konstrukcji kabiny krąży więcej wilgoci niż przy tradycyjnych kabinach zamykanych. Dlatego konieczne jest zadbanie o skuteczny system wentylacji.

A później – może romantyczna kąpiel we dwoje…
Nasza przestronna kabina świetnie się do tego nadaje.