Kolory ziemi

- Łazienka w stylu Japandi

Japandi to fuzja stylowego, skandynawskiego wzornictwa i eleganckiego japońskiego minimalizmu. Podobnie jak jego „rodzice” Japandi stawia na prostotę, czyste linie, minimalizm i funkcjonalność.  Stylizacja utrzymanych w nim wnętrz powinna zostać zredukowana. Wykorzystujemy tu tylko kilka starannie przemyślanych i wybranych elementów. Wnętrza Japandi są czyste i minimalistyczne, ale jednocześnie ciepłe i przytulne, tak jak w koncepcjach łazienek naszych  projektantek Agnieszki Kaneckiej i Ewy Kulpińskiej, które stosują płytki imitujące drewno i kamień:

 

Projekt Ewy Kulpińskiej:

Japandi to także kolory ziemi, naturalne elementy i surowce. Styl skandynawski w łazience wykorzystuje zwykle jasne płytki drewnopodobne zestawione z bielą i jasnymi odcieniami szarości.  We wnętrzach japońskich znajdziemy  drewno ciemniejsze, przydymione, a także czerń. Japandi zręcznie miesza światło i naturalne drewno Scandi z wyrafinowanymi, ciemniejszymi odcieniami, jakie można znaleźć w tradycyjnych japońskich wnętrzach, umiejętnie tworząc kontrast i równowagę.  W łazienkach, w miejsce ciemnego drewna świetnie sprawdzają się płytki imitujące szlachetny i elegancki kamień  np. z kolekcji Barro Paradyż:

Projektanci przewidują, że Japandi to nie tylko przelotny trend, który zostanie zapomniany, jak krótkotrwała moda. Prawdopodobnie  stanie się to ruchem wzorniczym, nowym klasykiem, który będzie wyglądał stylowo przez kolejne dziesięciolecia.