fbpx

Nie tylko chrom

- czyli armatura w kolorze czerni

Baterie chromowane nadal królują w łazienkach, ale coraz chętniej przełamujemy ten stereotyp. Dla wszystkich poszukujących niebanalnych rozwiązań świetną propozycją może być wybór czarnej armatury. W niczym nie ustępuje ona tradycyjnym, chromowanym bateriom. Co więcej – nadaje łazience niepowtarzalny charakter pięknie kontrastując z białą ceramiką.

Projekt Moniki Zielińskiej Bokaro Salony Łazienek Koszalin

Projekt Marka Adamczaka  Bokaro Salony Łazienek Szczecin

Czarna armatura idealne pasuje do łazienek typu “loft” podkreślając ich industrialny charakter.

Projekt Moniki Zielińskiej Bokaro Salony Łazienek Koszalin

Czarny kolor armatury może być nawiązaniem do czarnych akcentów łazienkowych, takich jak kabina prysznicowa, uchwyty czy mozaika. Takie rozwiązania zobaczyć można m.in. w naszych salonach w Gdańsku, Włocławku i Toruniu.

 

 

 

Czerń pięknie komponuje się z szarością i bielą jako mocny akcent pomieszczenia, jak w projekcie Katarzyny Krzeszewskiej Bokaro Salony Łazienek Gdańsk.

Obalamy również mit, że czarne baterie są trudne w utrzymaniu. Ale przy ich zakupie trzeba uważnie przyjrzeć się jakości wykonania, w szczególności gładkości materiału. Niektórzy producenci stosują technologię zwaną  ANTI-CALC. Polega ona na umiejscowieniu w słuchawkach natryskowych oraz w większości dysz zamontowanych w panelach natryskowych, systemu silikonowych gumek  z których łatwo wykruszyć osad, np. przy użyciu gąbki. System ten przeciwdziała osadzaniu się kamienia, dzięki czemu przedłuża trwałość i niezawodność działania słuchawki natryskowej.